El passat 18 al 20 de juliol es va celebrar a Reus el Campionat de Catalunya Aleví d’Estiu, a les instal·lacions del CN REUS PLOMS, aquesta categoria està formada per als nedadors nascuts a l’any 2001-02 i les nedadores nascudes als anys 2002-03.

En representació del CN CALDES van participar els nedadors Alejandro Paredes, Gabriel Rubio, Joan Plana, Xavier Álvarez i Marc González i les nedadores Alba Garcia, Anna Albert, Ainhoa Campabadal, Berta Presas, Daria Balsells i Ivette Aldana.

escribe aquí la descripción de la imagen

Aquest nedadors en la classificació conjunta per equips van aconseguir 11è lloc, aquest és el millor resultat aconseguit pel CN CALDES per equips. Gran resultat per aquest equip.

La millor actuació va ser per al nedador Alejandro Paredes que va nedar les proves de 100m lliures amb un temps de 59.65 i 200 lliures amb un temps de 2.11.02, aconseguint la medalla d’Or i proclamant-se Campió de Catalunya a totes dues proves, també va nedar la prova de 400 m lliures on va ser Subcampió de Catalunya amb un temps de 4.36.46 i la prova de 200 m estils on va acabar 4t amb un temps de 2.32.25. Excel·lent Campionat per aquest nedador.

escribe aquí la descripción de la imagen

La millor nedadora va ser l’Alba Garcia que va nedar les proves de 100 m esquena on amb un temps de 1.16.61 es va classificar a la 5ª posició, la prova de 200m esquena on va acabar 7a amb un temps de 2.44.28,obtenint diploma en aquestes dues proves, també va nedar les proves de 200m estils acabant 13a amb un temps de 2.51.29 i la prova de 200m lliures que amb un temps de 2.35.05 va acabar 29a.

També van obtenir excel·lents resultats als relleus de 8x50 m lliures mixte que ho van nedar l’Ainhoa, el Xavi, la Ivette, el Gabriel, l’Anna, el Joan, l’Alba i l’Alejandro on van acabar a la 7a posició amb un temps de 4.14.42 i també van ser 7ns de Catalunya al relleu de 4x100 lliures masc. amb un temps de 4.28.68, i el van nedar el Xavi, el Gabriel, el Joan i l’Alejandro. Pel que fa a altres nedadors l’Ainhoa Campabadal va nedar la prova de 100 m lliures on es va classificar la 10a de amb un temps de 1.13.40, la prova de 100m esquena amb un temps de 1.25.35 va acabar 14a i la de 200m lliures que amb un temps de 2.44.51 va acabar la 26a.

escribe aquí la descripción de la imagen

El Joan Plana va nedar les proves de 100 m papallona on va arribar el 12è amb un temps de 1.17.39, 200m papallona que va ser el 22è amb un temps de 2.58.08, 400m lliures amb un temps de 5.09.65 va acabar el 21 i 200m estils va ser el 22 amb un temps de 2.47.37.

L’Anna Albert va nedar la prova de 200 m braça amb un temps de 3.12.17 es va classificar la 15a, 100 m braça va ser la 16a amb un temps de 1.32.26, als 100m lliures va fer un temps de 1.15.54 i es va classificar la 49a i 200m lliures va fer 2.46.69 i es va classificar la 56a.

El Xavi Álvarez va nedar la prova de 200 m lliures on amb un temps de 2.24.31 es va classificar a la 15a posició i la prova de 100 m papallona va acabar el 21 amb un temps de 1.21.09.

El Marc González va nedar la prova de 100m braça on va fer un temps de 1.33.80 i es va classificar el 15, la prova de 200m estils que va acabar el 23 amb un temps de 2.55.32 i la prova de 100m papallona que va fer 1.26.79 i es va classificar el 26è

La Berta Presas va nedar la prova de 100m esquena i amb un temps de 1.25.93 es va classificar la 15a, la prova de 100m braça que va fer un temps de 1.43.71 i es va classificar la 28a i la prova de 200m estils que va fer un temps de 3.12.14 i va acabar a la 42a posició.

La Daria Balsells va nedar la prova de 100m papallona on es va classificar la 24a amb un temps de 1.32.29, la prova de 200 m estils que va fer un temps de 3.09.61 i va acabar la 31a i la prova de 100 m lliures on va fer un temps de 1.19.66 i va ser la 38a.

El Gabriel Rubio va nedar la prova de 200m braça on va fer 3.13.79 va ser el 25è, la prova de 100 m braça que amb un temps de 1.32.06 va acabar a la 30a posició, la prova de 200 m lliures va ser el 46è amb un temps de 2.38.80 i la prova de 100 m lliures on va quedar el 54è amb un temps de 1.13.02.

escribe aquí la descripción de la imagen

La Ivette Aldana va nedar les proves de 400 m lliures amb un temps de 5.58.58 i la de 100m esquena amb un temps de 1.30.32 va acabar a totes dues proves a la posició 35a.

Als relleus 4x200m lliures mixta nedat pel Xavi, l’ Ainhoa, l’ Alejandro i l’Alba van ser els 11ns amb un temps de 10.01.79.

Al 4x100 estils masculins que el van nedar l’Alejandro, el Gabriel, el Joan i el Xavi van acabar a la 12a posició amb un temps de 5.15.71.

Al 4x100 lliures femenins van ser les15es amb un temps de 4.57.07 nedat per l’Alba, la Ainhoa, l’Anna i la Ivette.

I el 4x100 estils femenins van nedar l’ Alba, l’ Anna, la Daria i l’ Ainhoa van acabar les 21a amb un temps de 5.42.61.

Uns resultats Històrics per aquest grup aleví. MOLTES FELICITATS!!!